“Етър” надигра във Велинград с 2:1 “Чепинец”

Публикувано на пт, 28 авг. 2015
143 четения

Етърци биха домакините от “Чепинец”.

Втора победа в рамките на един ден грабнаха младите футболисти на “Етър”, набор 2002 година, на международния турнир “Звезди на бъдещето” във Велинград. Възпитаниците на треньора Марин Стефанов надиграха в оспорван мач домакините от “Чепинец” с 2:1.
Надпреварата във Велинград е изключително силна, събрала отбори като “Лудогорец”, “Берое”, “Войводина”, “Ботев” (Пд) и др., и етърци до момента правят отлично представяне в тази силна компания, като имат шансове да влязат в призовата тройка на класирането.
Преди втория за деня мач треньорът Марин Стефанов изрази притеснение дали играчите му ще издържат физически на натоварването, но етърци изиграха мача по най-правилния тактически начин. Те започнаха много напористо и набързо вкараха два гола, като до края успешно удържаха натиска на домакините.
Мачът започна с домакинска дузпа за “Чепинец” в 5-ата минута, която обаче вратарят Стефан Петров отлично спаси. В 8-ата минута Марио Балъков бе изведен сам срещу вратаря, но стреля в тялото му. В 15-ата минута обаче след центриране от корнер Даниел Кънчев с глава изведе “болярите” напред – 0:1! Още след центъра “Етър” нанесе втори удар – Емил Спасов бе изведен в чиста позиция и с удар под плонжа на вратаря удвои резултата – 0:2.
Домакините натиснаха и в 19-ата минута етърският вратар спаси чисто положение. Далечен удар на Д. Кънчев бе уловен от вратаря, а в 27-ата минута Ивелин Ангелов напредна отдясно, но не успя да подаде в чиста позиция на Балъков.
Пет минути след почивката при грешка в изнасянето на топката тя попадна у домакините и “Чепинец” намали на 1:2. До края домакините опитваха натиск, подкрепяни от своята публика по трибуните, а реферът също се повлия и вдигна ред картони на етърци. “Виолетовите” залагаха на контри, като на два пъти Т. Райков нанесе опасни удари, но вратарят на “Чепинец” спаси. Етърци издържаха на напрежението и на финалния домакински щурм и удържаха победата.
С нея “Етър” събра вече 7 т., колкото имаха и “Лудогорец”, а “Войводина” води с 12, следван от “Ботев” с 9 т. Вчера великотърновци играха дерби с водача в класирането “Войводина”, който има до момента победи във всичките си мачове, и паднаха с 5:0. Сърбите имаха превес и още до почивката вкараха два гола, а след нея добавиха нови три. На етърци повлия умората и фактът, че за първи път тази година играят на голям терен. В последния си мач днес те срещат преодолим съперник като ДИТ (София). При успешен резултат те могат да стигнат и до трето или четвърто масто в крайното класиране, като до момента имат две победи, едно реми и две загуби.