Танцьорите на “Фиеста” с пълен комплект медали от две силни състезания в Русе

Публикувано на ср, 25 Ное. 2015
325 четения

Поредното си силно представяне записаха танцьорите на великотърновския клуб “Фиеста”. Зоновото първенство и последвалият международен турнир по спортни танци в спортна зала “Булстрад Арена” бяха организирани от Международната федерация, Българската федерация по спортни танци и Община Русе.
На първенството деветчленна съдийска бригада имаше тежката задача да определи зоновите първенци. Борис Борисов и Преслава Димкова спечелиха златните медали и купата при юноши младша възраст (до 13 г.). Тяхната състезателна програма включва 5 стандартни и 5 латиноамерикански танца.
Борбата за златото беше много оспорвана, но нашата танцова двойка успя да се пребори във финалния кръг и да спечели състезанието. При юноши старша възраст (до 15 г.) Йордан Георгиев и Красимира Георгиева танцуваха много убедително и завършиха на трето място с бронзови медали от стандартната и латиноамериканската програма.
Истинска атракция беше провелият се международен турнир. В него по регламент юноши младша и старша възраст се състезават заедно. 13-членна съдийска бригада от Италия, Хърватска, Русия, Молдова, Франция, Полша, Украйна и България оценяваше уменията на 26 танцови двойки, които танцуваха за разпределение на медалите. Борбата започна от 1/4 финал, като на финала съдиите допуснаха 6 танцови двойки.
Борис и Преслава танцуваха много технично и музикално и спечелиха сребърните медали, отстъпвайки само на една румънска двойка.
“Изключително силен турнир, с голямо международно присъствие и невероятен успех за клуб “Фиеста” – В. Търново”, бе коментарът на треньорката Таня Шуманова.