Свищовските каратеки са комплексни победители в Национален турнир купа “Алеко”

Публикувано на вт, 28 апр. 2015
370 четения

Общо 234 състезатели, от тях 175 мъже и 59 жени от 19 клуба от страната взеха участие в Национален турнир по карате купа “Алеко”, проведен в Свищов. Състезанието бе организирано от Годжу карате клуб “Алеко” и премина при отлична организация. Домакините завоюваха 10 златни, три сребърни и осем бронзови медала и са на първо място в комплексното класиране. Свищовските каратисти окупираха призовата тройки в две възрасти. При мъжете в дисциплината кумите в кат.-75 кг победител стана Стефан Петков, следван от Николай Лазаров и Пламен Фердинандов. На ката при момичета 10-11 години шампионка стана Кристина Цветанова, победила на финала Ева Миланова. Мая Александрова взе бронзовия медал. Кристина Цветанова завоюва златен медал и на кумите в кат.-40 кг., след успех над Мая Александрова, която остана втора. Ева Миланова се подреди на пето място на кумите в кат.+42 кг.
При юноши 14-15 години Иво Исаев спечели златен медал на кумите в кат.-52 кг и е трети на ката. Калоян Георгиев се класира на първо място на кумите в кат.-76 кг при юноши (16-17 години). При момчета (12-13 години) победители в дисциплината “кумите” станаха Мартин Златев в кат.-50 кг и Аспарух Мидов в кат.+50 кг. При момчета (8-9 години) Захари Николов взе златен медал на кумите в кат.+40 кг, Станислав Станчев е трети. Два бронзови медала при момичета до 7 години взе Румяна Найденова в дисциплините ката и макивара. На трето място на кумите завършиха още Моника Кирилова при момичета 8-9 години в категория -30 кг и Виктор Копоев при момчета 10-11 год. в кат.+44 кг. Свищовските каратисти спечелиха отборно първо място при момчета на кумите комплексно и при момичета до 13 години на ката.