Стилиян Макарски игра финал на международен турнир от категорията “Интернешънъл серийс”

Публикувано на пт, 22 авг. 2014
195 четения

Великотърновецът Стилиян Макарски спечели сребърен и бронзов медал в международен турнир от категорията “Интернешънъл серийс” по бадминтон, който е с награден фонд 5000 долара.
В столичната зала “София” при смесените двойки Макарски и швейцарската му партньорка Трипет Селин, поставени под № 1 в схемата, отстраниха последователно Михаил Михайлов/Румяна Иванова с 3:0 (5,6,6) и французите Валес/Делруе 3:0 (5,9,5). В спор за място на финала Макарски и Селин се наложиха над холандците Рубен Джил и Сорая Де Виш Ейберген с 3:2 (11:5, 10:11, 11:10, 6:11, 11:8) гейма в мач, продължил 37 минути. На финала вчера Стилиян и Трипет взеха първия гейм срещу Александър Хамер и Йоана Чабе с 11:7. В следващите три гейма френският микс постигна обрат и след 11:8, 11:10 и 11:9 спечели финала с 3:1. При мъжките двойки Стилиян и Пейо Бойчинов стигнаха до полуфинал, където загубиха и останаха с бронзови медали.
В елиминационната схема българите се наложиха над хърватите Хоелблинг и Дуркинжак и над естонците Ланес и Зобер с 3:0 (5,6,6). На полуфинала Макарски и Бойчинов загубиха от Тома Попов и Томас Валез (Франция) с 1:3 (11:10, 9:11, 9:11, 7:11). При мъжете на сингъл Макарски загуби в първия кръг от №3 в схемата Изток Утроша от Словения с 0:3 (8,6,6) и това му позволи да запази сили за срещите на двойки мъже и смесени двойки. При жените на сингъл Гергана Баръмова постигна две победи в квалификациите, а в първия кръг от основната схема загуби от Джемре Фере (Турция) с 0:3 (6,8,9) гейма. На двойки жени Гери и Силвия Чапкънова стигнаха до осминафинал, където загубиха от Ксения Евгенова и Екатерина Кут (Русия) с 0:3 гейма. Турнирът се проведе по нова експериментална система три от пет гейма до 11 точки. В надпреварата участваха състезатели от 20 държави.