Сребро и бронз за Мартин Маринов от Национална универсиада 2016

Публикувано на вт, 31 май 2016
232 четения

Студенти от Великотърновския университет взеха участие в провелите се стартове по ориентиране от Националната универсиада 2016 в гр. Русе. В първия състезателен ден, провел се в “Младежки парк”, Мартин Маринов от ВТУ спечели бронзов медал в дисциплината спринт, след двама русенски възпитаници. Мартин изостана само на 20 сек. след шампиона Хюсеин Кехайов, представляващ Русенски университет и на 17 сек. от втория в класирането Росен Стефанов от НСА – София. Николай Колев от ВТУ се класира също отлично, заемайки 5-о място, а третият представител на ВТУ Борис Конаклиев се нареди 15-и. През втория ден Мартин се изкачи още едно стъпало нагоре в класирането, като този път той изпревари представителите на русенското ориентиране, но изостана с 40 сек. от състезателя на НСА Петър Доганов, трети се нареди Димитър Желязков отново от НСА. Другите представители на ВТУ – Николай Колев и Борис Конаклиев, се класираха съответно 7-ми и 16-и. Така Великотърновският университет се нареди на трето място в отборното класиране при мъжете след НСА и Русенски университет. При дамите, където ВТУ нямаше свои представителки, доминираха Югозападният и Софийският университет.
В състезанията по ориентиране взеха участие 15 жени и 22-ма мъже от 9 университета от страната. Ръководител на студентския отбор по ориентиране на ВТУ е гл. ас., д-р Стефания Беломъжева-Димитрова от катедра “Теория и методика на физическото възпитание”.