Сребро и бронз за боксьорите на “Ивайло ВТ” от държавното лично първенство по бокс

Публикувано на пт, 28 окт. 2016
233 четения

С три медала се завърнаха клубовете по бокс във Велико Търново и Горна Оряховица от участието си на държавните лични първенства за младежи и юноши. 138 участника премериха сили в шампионата за юноши, проведен в Кърджали. Денис Емилов от Боксов клуб “Ивайло ВТ” стана вицешампион в категория до 50 кг. Емилов надигра Мартин Гюров от ЦСКА и Виктор Билдирев (БФБ) с по 3:0, а на полуфинала пречупи Ерджан Шабанов от Ямбол с 2:1. В спора за титлата състезателят на “Ивайло ВТ” отстъпи пред Виктор Влъчков от ЦСКА и завърши на второ място. В кат. до 75 кг Стоян Петров от “Локомотив” (Г. Оряховица) се нареди на пето място. Загуба от Константин Лукидис от “Пирин” го лиши от участие на полуфинал и спечелването на медал. Съотборниците му Ивайло Литовски (до 66 кг) и Милен Бъчваров (до 60 кг) допуснаха загуби в първите си срещи.
Пловдив посрещна участниците в държавния личен шампионат по бокс за младежи. 100 боксьори си оспорваха отличията в 10 категории. Мартин Иванов от “Ивайло ВТ” завоюва бронзов медал в категория до 64 кг. Мартин направи отличен старт, отказвайки Петър Марянов от “Локомотив” (София) във втория рунд. Във втората си среща Иванов нокаутира Борислав Асенов (“Талан”). Полуфиналната среща между състезателя на “Ивайло ВТ” и Виктор Никифоров от ЦСКА бе повторение на финала от държавното първенство през юни, когато Мартин спечели с 3:0. Сега софиянецът взе реванш и Иванов трябваше да се задоволи с бронзов медал. В кат. 60 кг Марин Живков бе спрян от Даниел Хубанов от “Габрово 91”. Бронзов медал за “Локомотив” донесе Антон Иванов в кат.56 кг. В първия кръг той почиваше, а на четвъртфинала отказа във втория рунд Стефан Асенов от “Арда”. В спор за място на финала Антон падна от Милен Магдаленов от “Светкавица” (Търговище) и взе бронзовото отличие.