Спортното министерство дава 10 000 лева на Михаил Ганев за представянето му в Рио де Жанейро

Публикувано на чт, 25 авг. 2016
224 четения

Михаил Ганев ще получи премия от Министерството на младежта и спорта за представянето си на олимпийските игри в Рио де Жанейро. Почетният гражданин на Златарица завърши на осмо място на олимпийския турнир по борба, свободен стил в категория до 86 кг. Световният шампион от Москва 2010 ще бъде премиран с 10 000 лв. според Инструкцията за награждаване на спортисти за призови класирания през 2016 г., утвърдена от спортното министерство. В Бразилия Ганев отпадна на осминафиналите. Националът стартира с туш, който дойде в последната секунда срещу монголеца Оргодол, но после падна от иранеца Алиреза Каримимачиани с 2:7 точки. Премия от 200 000 лв. ще вземе сребърната медалистка от Олимпиадата Мирела Демирева, а треньорът ѝ 160 000 лв. Бронзовата медалистка от борбата Елица Янкова ще получи 150 000 лв., а нейният треньор 120 000 лв. Момичетата от ансамбъла ще си разделят общо 675 000 лв., а треньорският им щаб – 236 250 лв. Премии от 30 000 лв. има още за петите места на Владимир Дубов и Николай Байряков, по 15 000 лв. ще вземат Елис Гури, Ивайло Иванов и Невяна Владинова, а Борислав Новачков, Ивет Лалова и Антоанета Бонева – по 10 000 лв. Направилият фурор на олимпиадата лекоатлет Тихомир Иванов, завършил на десето място в скока на височина, остава извън местата, даващи право на парична награда от Министерството на младежта и спорта.