Шампионска титла за “Браун Тим” по планинско бягане

Публикувано на пт, 13 май 2016
173 четения

19 атлети от 14 клуба от страната взеха участие в националния шампионат по планинско бягане на дълга дистанция в Тетевен. Шампион на 36.3 км стана Кирил Николов – Дизела. Състезателят на “Браун Тим” спря хронометрите на 3.40:46 часа.
От “Атлетик 91” най-добре се представи д-р Калин Василев, който финишира на седмо място с 4.55:04 минути. Първите десет финиширали получиха материални награди.
Междувременно Моника Георгиева спечели 14-ото издание на турнира за бягания “Веселин Даскалов” в Луковит при жените. Над 200 участника от цялата страна участваха в състезанието, в което стартираха деца, момчета, момичета, юноши, девойки, мъже и жени. Атлетката на “Локомотив 2010” (ГО) Моника Георгиева направи солово бягане на 800 м и финишира далеч пред останалите, като записа първия си официален резултат в сезона на открито с 2:12.1 мин. Постижението ѝ е много добро предвид кортовата писта, на която бягаха атлетите. Юношата Спасимир Делибашев победи при мъжете на 1500 м.