Състезателки на “Етър Елит” сред призьорите на международен турнир “Академик Къп”

Публикувано на ср, 12 апр. 2023
568 четения

Три отбора на Спортен клуб по естетическа групова гимнастика “Етър Елит” взеха участие в “Академик Къп”, съпътстващ международен турнир към Световната купа по естетическа групова гимнастика. Състезанието се проведе в столичната зала “Левски”. При дълга програма възраст 10-12 години отборът на “Етър Елит” в състав: Елизабет Антонова, Лилия Мицова, Габриела Коларова, Пресияна Колева, Божидара Минчева, Ивайла Илиева, Ния Станчева, Никол Колева успя да се пребори за второто място през втория ден, след като след първия ден заемаше четвърта позиция. В програмата на 10-12 къса програма “Етър Елит” беше представен от Виктория Николаева, Вяра Петкова, София Недялкова и Сияна Янкова, които се класираха на 5 място.
Във възраст 12-14 къса програма “Етър Елит” в състав: Мина Чемширова, Миа Желязкова, Далия Лещакова, Лора Лазарова, Никол Колева, Ивайла Йосифова зае 4-то място. По същото време в зала Арена в София се проведе световната купа по художествена гимнастика, където Пресияна Колева, Божидара Минчева и Ивайла Илиева се изявиха с демонстративно изпълнение.