Само точка в Созопол, но силна игра и доминация на “виолетовите”

Публикувано на вт, 16 май 2017
142 четения

Джихат Кямил вкара изравнителния гол. сн. Даниел йорданов

“Етър” взе само точка на негостоприемния терен в Созопол, която е ценна за крайната цел, но може само да съжалява, че не спечели дербито. “Виолетовите” освен изравнителния гол след почивката два пъти нацелиха гредите чрез Стоянов и Атанасов, друг гол на Неделчев бе отменен поради засада, на няколко пъти претендираха за дузпи, а направиха и още пропуски. Със сигурност обаче привържениците им са доволни от играта, себераздаването и доминацията на “Етър” през целия двубой.
Мачът не започна добре за великотърновци – едно недоглеждане в защитата позволи на Кристиян Пешов да остане сам срещу вратаря и той откри резултата за “Созопол”. Играчите на Станислав Генчев бързо овладяха нещата и пренесоха действията пред вратата на съперника.
В 10-ата минута Чавдар Ивайлов стреля опасно отдалеч и вратарят изби, топката попадна у Неделчев, който обаче не успя да вкара. Изненадващ удар на Иван Стоянов от дистанция мина до гредата, а между 26-ата и 30-ата минути етърци създадоха още три положения чрез Неделчев. Първо нападателят се освободи и стреля технично, но Теменлиев улови. После Неделчев бе чудесно изведен от Стоянов, но не успя да насочи топката във вратата. В 30-ата минута пък бе изведен от Атанасов и се разписа, но голът бе отменен поради засада, като повторенията показаха, че макар и минимална, такава има.
В 33-ата минута “болярите” на два пъти претендираха за дузпи – първо за игра с ръка след шут на Тодоров, а после за задържане на Скерлев в пеналта. В началото на втората част защитата отново допусна грешка, като Акалски боксира към Георгиев, който с прехвърлящ удар стреля на няколко метра от вратата.
Радостта дойде в 59-ата минута – след центриране отдясно етърци пак претендираха за игра с ръка, но атаката продължи и топката отиде у Джихат Кямил, който напредна и с чудесен удар с десния крак вкара – 1:1! Мачът бе до края динамичен и здрав, като първо Стоянов от фаул стреля над гредата, а после Георгиев от домакините направи дълъг рейд, завършил с удар към вратата, избит от Кременлиев. До края созополци имаха още една възможност, когато двама играчи напреднаха опасно, но не последва точен пас.
В своя актив пък “Етър” записа удар на Кънев с глава, спасен от вратаря в 83-ата минута, както и две греди. Първо Иван Стоянов нахлу отдясно и нацели десния стълб, а при добавката Тодоров бе неточен. В последната минута пък Димо Атанасов с мощен удар отдалеч нацели също десния стълб.
В последните минути бойкият отбор на “Созопол” призна класата на етърци, като започна да бави темпото и показа, че целта му е не толкова да гони бараж, колкото да се докаже срещу лидера “Етър”.
В крайна сметка атаките на “виолетовите” до самия край не доведе до победен гол, но играта им донесе много положителни емоции. С тази ценна точка на играчите на Станислав Генчев е необходима само още една победа – срещу “Царско село” у дома на 19 май или при последното гостуване в Несебър на 27 май.
Със сигурност обаче следващия петък трибуните на стадион “Ивайло” ще бъдат пълни в очакване на голямата радост.
“Етър”: Акалски, Кременлиев, Скерлев, С. Иванов, Атанасов, Ст. Генчев, Ивайлов (46 Кямил), Апостолов, Стоянов, Тодоров (85 Колев), Неделчев (54 Кънев).