С оспорвани битки започна зимният турнир

Публикувано на ср, 10 ян. 2018
258 четения

С оспорвани мачове стартира зимният турнир по футбол в ДКС “В. Левски”. Първият мач между “Лайтс” и “Ив Комерс” противопостави силни отбори, съставени от опитни играчи. Великотърновци поведоха в резултата в 13-ата минута с автогол на вратаря Цветомир Цветанов, който отклони топката в мрежата си. Чак в 35-ата Георги Бижев прониза вратата на “Лайтс” за 1:1. Късен гол реши мача – секунди преди края с технично изпълнение Емил Копаранов донесе крайния успех на “Лайтс” с 2:1.
Късна развръзка имаше и вторият мач между “Водстрой” и “Болярите”. Любомир Борисов изведе напред “Водстрой” още при първата атака на тима, но в края на полувремето Ивелин Цеков върна “Болярите” в мача – 1:1. “Водстрой” реши мача в последните 7 минути, като първо Георги Вълчев направи 2:1, а веднага след това Йордан Йорданов оформи крайното 3:1.
В група “Б” отборът на “Телепол” надигра с 2:1 “Ресен”. За победителите Николай Митев заби две попадения в 17 и 27 минути, а за победените Боян Димитров върна едно в 33-ата. Най-резултатен бе последният мач, в който “Ужас” (Присово) спечели с 4:2 срещу “Friends”, но успехът бе изкован след почивката. Преди нея Пламен Георгиев и Михаил Чалъков вкараха по веднъж за 1:1.
В 30-ата минута Мартин Георгиев отново даде аванс за “Ужас”- 2:1, Пламен Георгиев вкара трети гол. В 39-ата Михаил Кънев намали на 3:2 и “приятелите” се хвърлиха напред, но при ответна акция Мартин Георгиев окончателно реши мача – 4:2.
Награден фонд от над 1000 лева ще си поделят призьорите. Организаторите от Зоналния съвет на БФС ще премират победителя с 400 лева. Вторият в класирането ще получи 300 лева, третият ще бъде стимулиран с 200 лв., а четвъртият – със 100 лв. Най-добрият вратар на надпреварата и голмайсторът ще получат по 50 лева.
Груповата фаза ще приключи на 22 януари, на 24 и 25-и са осминафиналите. На 29 януари са четвъртфиналите, на 31-ви полуфиналите. Мачовете за 1-2 и 3-4 място са насрочени за 2 февруари.