С 3 гола за 9 минути “Арда” надви “Локо” (ГО)

Публикувано на ср, 5 сеп. 2018
162 четения

“Локомотив” (ГО) отстъпи с 3:0 при гостуването си на “Арда” в Кърджали при дебюта на новия наставник на домакините Стойчо Стоев. Трите попадения паднаха в рамките на 9 минути в средата на втората част.
След неубедителния старт в първенството спряганият предварително за фаворит състав на “Арда” този път не допусна изненади. Първата и единствена преди почивката в актива на “железничарите” възможност бе в 12-ата минута, когато след центриране отдясно Красен Трифонов с удар от въздуха прати топката над вратата. Домакините натиснаха и в следващите минути създадоха няколко положения.
В 17-ата минута Веселин Марчев стреля опасно, от Мартин Николов топката излезе в корнер, а след изпълнението му Макриев с глава би над вратата. Чиста възможност имаше в 25-ата минута, когато Венци Христов бе изведен от Макриев срещу вратаря, но Симеонов спаси удара му. Малко след това пък след центриране на Пламен Крумов Макриев стреля опасно с глава на сантиметри от левия стълб. В 42-ата минута Бенгюзов отправи силен далечен удар, а вратарят Симеонов с мъка изби в корнер.
И през втората част “Арда” продължи да атакува. В 53-ата минута опасен удар на Бенгюзов мина покрай гредата. Втората възможност за локомотивци в мача дойде две минути по-късно, когато отново Красен Трифонов стреля, но вратарят Иван Караджов улови.
Следващите десет минути бяха и най-динамичните, но все пред вратата на горнооряховци. В 63-ата минута домакините поискаха дузпа за фаул на Мартин Николов срещу Законов, но претенциите им не бяха уважени от рефера Георги Гинчев. Още в следващата атака обаче отново М. Николов задържа с ръка Бенгюзов в пеналта и този път последва наказателен удар. От бялата точка Димитър Макриев стреля хладнокръвно за 1:0.
Пет минути по-късно Митко Плахов отне топката от гостите и намери Макриев, който удвои резултата. Венци Бенгюзов в 75-ата минута вкара най-красивия гол в мача, като прехвърли Симеон Симеонов, покачвайки на 3:0. До края домакините намалиха темпото, в игра влезе бившият капитан на “Етър” Джихат Кямил, а удар на Марчев в 83-ата минута бе уловен от Симеонов.
Загубата прати локомотивци на 14-ото място в класирането само с точка повече от последните два отбора “Кариана” и “Лудогорец-2”. В следващия кръг на 15 септември “железничарите” приемат “Ботев” (Гълъбово).
“Локо” (ГО): Симеон Симеонов, Иво Харизанов, Иван Пенев, Мартин Николов (89 Димитър Калчев), Тихомир Трифонов, Кристиян Китов, Йордан Йорданов (69 Георги Колев), Красен Трифонов (90 Мартин Димитров), Мартин Сандов, Петър Чалъков, Тихомир Кънев.
“Грешките дойдоха след 70-ата минута. Направихме една излишна дузпа, която доведе до отбелязването на първия гол. След това направихме грешка при изнасянето на топката, която доведе до втори гол. Това е футболът. Нормално е футболистите да грешат, те са хора. В първите минути биехме “Арда” по-високо. Дори бих казал, че през първото полувреме играхме по-агресивно. Мислехме, че това ще ни донесе успех. Не е имало много свободни пространства за “Арда”. В един момент си мислех, че трудно ще ни вкарат гол. Няма какво да се заблуждаваме, “Арда” са добър отбор. В много от мачовете заслужавахме победи, но все не ни достигаше нещо”, коментира треньорът на “Локо” Тодор Киселичков.