Ресенчани стартираха с победи

Публикувано на чт, 6 окт. 2016
176 четения

Футболните надежди от Ресен стартираха с две победи в новото първенство, съобщи Данаил Папазов – член на УС на ФК “Ресен 2012”. Тимът се състезава в подзонова група “Ловеч”, където среща представители на футболните клубове от областите Ловеч и Плевен. Освен ресенчани в тази група участват и юношите на “Ботев” (Златарица). Именно дерби между двата тима беляза началото на сезона. Ресенци спечелиха с 3:2 на свой терен, след като губеха до почивката с 1:2. Точни за домакините бяха Георги Лазаров, Боян Димитров и Мартин Цачев.
Вторият мач бе в Славяново срещу местния “Вихър”, като отново взеха трите точки. Преди почивката резултатът бе 0:0, а в 50-ата минута Георги Лазаров даде аванс на тима си с изстрел от 16-17 метра. Осем минути по-късно вратарят Никалай Анаджиев спаси дузпа, изпълнена от играч на домакините. Соат Стормахмудов приключи спора в 64-ата минута, като от над 35 метра прехвърли стража на “Вихър” за 0:2.
В четвъртък възпитаниците на треньора Валентин Сомов ще приемат от 16:00 ч. отбора на “Гигант” (Белене).