Ред отбори продължават за елиминациите в зимния турнир

Публикувано на пн, 22 ян. 2018
270 четения

Станаха ясни имената на ред отбори, които продължават във втората фаза на зимния турнир по футбол в ДКС “В. Левски”. В петък “Тера трак” разби “Случаен превоз” със 7:0 и го лиши от шансове да продължи като трети отбор в групата. Илиян Димитров записа поредния си хеттрик, Росен Ванков, Людмил Петров, Калоян Христов и Петър Петров довършиха съперника. В другата среща от група “Д” тимът на “Яна-1” (Ресен) записа 5:1 над “Банка ДСК”. Точни бяха Иван Ганев, Венци Йорданов, Павлин Георгиев, Пламен Петков и Мариян Генов за победителите, а за “банкерите” вкара Пламен Денев. Така “Тера трак” и “Яна-1” продължиха напред.
От група “Е” напред продължиха пък “Мусала брокер” с пълен актив от 9 т. и “Ресторанти Щастливеца”, надиграли в решителния сблъсък “Долапчиеви” с 6:2. “Ресторантьорите” изиграха невероятно второ полувреме, в което обърнаха мача и буквално отказаха съперника си, който до почивката водеше с 0:1, с попадение на Никола Даскалов в 3-ата минута. Ивайло Маринов изравни, в 25-ата Станислав Тотев бе точен за 2:1, после Али Кязъмов (два), Йордан Йорданов и Калоян Киров направиха разликата внушителна, а в 38-ата минута Виктор Джуров върна един гол за “Долапчиеви”.
“Мусала брокер” бе с 4:2 над “Фемили груп” с попадения на Сибин Сабре, Петър Антонов, автогол на Димитър Генов и Валентин Тодоров. За поликрайщенци се отчетоха Николай Зарзалиев и Николай Иванов. В група “В” “Ветеран турист” и “Епъл” завършиха 3:2. Джулюнчани дръпнаха още във 2-ата минута, с гол на Георги Иванов, но Иван Здравков изравни. Иван Гинов отново изведе “Епъл” напред – 1:2, но Здравков стигна до хеттрик, осигурявайки на тима си първото място в групата със 7 т. Втори с 5 точки е “Стима”, напред продължава и “Епъл” с 4 т.
“Епъл”и “Стима” завършиха 3:3. Цветомир Додуров изведе джулюнчани напред в 10-ата минута, но при ответната атака Пламен Станчев изравни. Отново “Епъл” дръпна, като точен бе Даниел Димитров, но Филип Боев изравни, бе изпуснат и 2:2. Николай Николаев вкара за 3:2. Даниел Димитров изпусна нервите си и първо обиди рефера, недоволен от отсъдено странично хвърляне, а след получения червен картон налетя и на бой. Бързата намеса на съотборниците му предотврати разрастване на конфликта и спаси “Епъл” от изваждане от турнира. Правата на Димитров са спрени и за него турнирът приключи, грози го и наказание от една година според Дисциплинарния правилник на БФС. В 36-ата минута Пламен Станчев вкара трети гол за “Стима” и двубоят приключи наравно.
“Ветеран турист” отнесе “Победа” (Кесарево) с 9:1. По три гола отбелязаха Иван Петров и Светослав Велчев, по един добавиха Детелин Христов, Ивелин Генов, Стилиян Иванов, Димитър Нешев и Иван Колев. За тима от Кесарево точен бе Мартин Иванов. В група “Г”“Янтра” (Драганово) записа 3:0 срещу “Билдинг къмпани”, с две попадения на Илиян Трифонов и едно на Атанас Ингилизов. “Табако Трейд” надви “Илстрой” с 4:0 с голове на Борислав Иванов, Тихомир Недялков, Ружди Руждиев и Михаил Кулов. Победител в групата е “Табако Трейд” с 9 т., пред “Янтра” с 6 т., “Илстрой” с 3 т. и “Билдинг Къмпани” 0 т.