Призови класирания на борците от клуб “Илия Павлов”

Публикувано на пт, 13 ян. 2017
411 четения

Поредни отличия от три международни турнира спечелиха състезателите на клуба по борба “Илия Павлов”. Старши треньорът Мирослав Колев заведе възпитаниците си в Украйна, София и Пловдив. В Одеска област великотърновските борци за първи път стигнаха до златен медал в този турнир. Спечели го Максим Иванов в кат. до 66 кг при юношите. Преслав Върбанов е втори при кадетите до 58 кг, трети в същата категория е Николай Михайлов. С бронз се завърнаха още Георги Христов при децата до 59 кг и Борислав Колев при кадетите до 69 кг. В София пък се проведе турнир в памет на Янчо Патриков, на който гости бяха министърът на спорта Красен Кралев и президентът на федерацията Валентин Йорданов. Много силно се бори Калоян Атанасов, заслужил приза за най-резултатен състезател. При децата до 35 кг той записа четири победи с туш и взе златото. Георги Христов също стъпи на върха на почетната стълбичка до 59 кг. Сребърни медали заслужиха Денис Желев и Преслав Върбанов при момчетата, съответно до 66 и 59 кг. В същия ден протече и отборно първенство за кадети, в което борците на Мирослав Колев завършиха трети, губейки на полуфинала от ЦСКА. “На практика се състезавахме при два регламента. Според първия обявен спечелихме срещу ЦСКА, но след това ни казаха, че са променили правилата и губим”, коментира Мирослав Колев. Поредицата от състезания за възпитаниците му преди предстоящите държавни първенства приключи в Пловдив, където Маским Иванов е победител при юношите до 66 кг, Денис Желев е трети при момчетата.