Престижен успех постигна СК “Ипон-87” от Елена в Държавния отборен шампионат по джудо, който спечели седмото място. Джудистите се събраха отново, този път, за да защитят името и честта на отбора в град Панагюрище.
Еленският клуб се класира на престижното 7-о място в конкуренцията на 17 отбора.
“Тръгнахме нахъсани за достойно представяне. Знаехме, че няма да е лесно, защото в това престижно състезание участваха мъже, тренирали и трениращи професионално или почти на професионално ниво, година след година, а нашият отбор бе представен от мъже, за които джудото е призвание и съдба. Да, нямахте достатъчно време за тренировки, но имахте воля и хъс за победа. Дадохте най-доброто от себе си, борихте се като лъвове, защото сте възпитаници на “Ипон-87”, коментираха от клуба.
Ръководството благодари на състезателите Георги Динев, Николай Георгиев, Николай Кисьов, Стефан Цончев, Йордан Мирянов, Мартин Стойков, Валентин Пашов.
Анатоли ПЕТРОВ