Поредна шампионска титла за Хандбален клуб “Локомотив”

Публикувано на вт, 21 юни 2016
191 четения

След златния требъл на 16-годишните хандбалисти на “Локомотив” и юношите младша възраст (M-14) на клуба изкачиха върха на държавните финали в Добрич. Това е най-успешният сезон от новата история на хандбалния “Локомотив”. Горнооряховските хандбалисти тръгнаха от квалификациите, където извоюваха 2 победи и намериха място на финала, в които участваха осемте най-добри отбора в България. В първия си мач в групата “Локомотив” отстъпи пред домакините от “Добруджа” с 12:15, след което бяха направени необходимите корекции в играта. В следващите два мача горнооряховци се наложиха над “Локомотив” (Мездра) с 22:14 и “Фрегата” с 24:13 и след въртележка заеха първо място в своята група. На полуфинала бе прегазен тимът на “Шумен 61” с 21:9 (12:4), който бе един от съперниците в квалификацията.
В драматичен финал, достоен завършек на първенството, “Локо” надви връстниците си от “Левски” с 26:25. След силно първо полувреме и страхотна игра в защита “Локо” поведе с 12:8 преди почивката. Втората част започна с натиск на момчетата от Левски, които успяха да направят обрат и да поведат с два гола. В заключителните минути железничарите показаха шампионски дух и доказаха, че заслужават златните медали. Момчетата на треньорското трио Галин Караджов, Йордан Димитров и Илияна Якова вдигна оборотите и до края на мача обърнаха резултата до 26:25 при последния съдийски сигнал. Николай Генов бе избран за най-полезен състезател и намери място в идеалната седмица на поста десен гард. Освен него със златни медали се окичиха още Никола Гавраилов, Тедислав Николов, Петър Борисов, Павел Павлов, Георги Кръстев, Теодор Иванов, Антони Балтаджиев, Николай Димитров, Валентин Василев и Станислав Савов.