Пламен Гезенчов шампион на България на десетобой за юноши под 18 години

Публикувано на вт, 30 май 2017
408 четения

Пламен Гезенчов с треньорката си Людмила Георгиева.

Пламен Гезенчов донесе единствената титла и медал за областта от националния шампионат по лека атлетика на открито за юноши и девойки под 18 г. Над 850 атлети от клубове от цялата страна участваха в първенството на ст. “Васил Левски” в София. Пламен, който е състезател на СК “Атлетика 2012” (В. Търново) и тренира под ръководството на треньорката Людмила Георгиева, стана шампион в най-трудната дисциплина – десетобой. Успехът на Пламен е още по-значим, защото той събра 4623 т. от 9 дисциплини, за разлика от съперниците му, които взеха точки и от овчарския скок. Гезенчов потвърди добрата форма, в която се намира през пролетта, и спечели първи места в четири дисциплини – 100 м с 11,64 сек., 400 м с 54,07 сек., 110 м с препятствия със 17,54 сек. и копие с 36,65 м. С втори резултат е на диск и гюле, на скок височина е трети, на дълъг скок четвърти, на 1500 м е пети. Преди две години Гезенчов отново стана шампион на България в зала, но тогава триумфира в дисциплината петобой при момчета под 16 г.
Силно представяне на първенството направи още една състезателка на “Атлетика 2012”. Йоанна Цончева влезе във финалите на 100 и 200 метра. В спринта на 100 м тя е пета, а на по-дългата дистанция е седма. Квартетът на клуба в състав Христина Бурмова, Йоанна Цончева, Дияна Консулова и Валеса Лазарова спечели първа серия в щафетното бягане на 4х100 м при девойките, а в крайното класиране е на шесто място. Дияна Консулова завърши на шесто място на скок височина, Валеса Лазарова е 15-а на скок дължина. Димитър Филипов финишира шести в бяганията на 2000 м стипълчейз и на 3000 м. Иван Тодоров влезе във финала на тласкане на гюле, където е осми, а на диск остана 19-и. Пламена Владимирова от “Браун Тим” участва в две дисциплини. Възпитаничката на треньора Свилен Митрофанов е седма на тласкане на гюле, а на 100 м е девета. Само 6 стотни разделиха Владимирова от участие във финала на спринта при девойките.