Пет отличия за свищовските каратисти от международна купа “Шумен”

Публикувано на пн, 23 Ное. 2015
499 четения

Каратистите на “Академик” (Свищов) извоюваха три сребърни и две бронзови отличия в международния турнир по карате киокушин за купа “Шумен”. Със сребърен медал се завърна една от най-малките състезателки на клуба – Александра Ламбева, в група момичета до 8 г.
В спора за златото тя отстъпи пред участничка от Сърбия. На второ място при юношите след оспорвани битки на финала се класираха Ирон Равелов и Цветомир Събев.
С бронзов медал се окичиха Георги Кулчев (момчета до 8 г.) и Виктор Борисов (момчета до 10 г.). Още 6 деца от Свищов направиха своя дебют в двубоите по киокушин карате.
Въпреки че не спечелиха медал, ценният опит ще им послужи за по-добро представяне на предстоящото Коледно първенство в Стара Загора, съобщи треньорът на клуба сенпай Митко Божанов. Той бе един от 23-мата съдии, които ръководиха срещите в Шумен.