“Локо” (ГО) направи 1:1 с лидера “Поморие”, домакините с претенции към съдийството

Публикувано на пн, 23 Ное. 2015
278 четения

Красен Трифонов (вдясно) бе най-добрият играч в мача.

“Локомотив” (ГО) и водачът в “Б” група “Поморие” извъртяха боево реми 1:1 в здрав мач, в който домакините имаха куп претенции към международния рефер Станислав Тодоров.
Гостите започнаха атакуващо, изпреварваха в борбата за първа топка, докато локомотивци трудно развиваха атаките си. Първата бе чак в 12-ата минута, когато след хубава комбинация Красен Трифонов стреля до гредата. Постепенно обаче домакините взеха инициативата. В 15-ата минута “Локомотив” по чудо не откри. След центриране на Красен Трифонов Тихомир Кънев от трудна позиция би опасно с глава, но вратарят Янко Георгиев показа рефлекс и извади топката в ъглов удар. След изпълнението му настана голямо меле, като при един от ударите остана съмнение за игра с ръка на защитник.
“Поморие” пак изнесе играта напред, като в тези минути средната линия и защитата на “железничарите” не действаха концентрирано. Така се стигна до 36-ата минута, когато след колективна грешка в отбраната последва центриране отдясно и оставеният непокрит Алекс Христов с атрактивна задна ножица откри резултата за гостите – 0:1. Това бе обаче и единственото положение за “Поморие” не само за първата част, но и чак до последния четвърт час от срещата.
В 41-ата минута “Локо” (ГО) имаше нова чиста възможност. След центриране на Красен Трифонов Мартин Райнов шутира опасно, но вратарят Георгиев пак показа рефлекс и изби в корнер.
След почивката Сашо Ангелов засили атаката, като пусна в игра и другите си двама нападатели Байдаков и Николай Иванов. Пред вратата на “Поморие” взе да става опасно и в 52-ата минута след центриране от корнер Антоний Балъков с глава стреля опасно до гредата. Още веднъж останаха съмнения за игра с ръка на защитник, но страстите съвсем избухнаха в 63-ата минута. Димитър Байдаков навлезе на скорост в наказателното поле и бе съборен, но реферът отново не посочи точката за дузпа и бе наобиколен от локомотивци.
Гостите показаха “зъбите си” чак в 76-ата минута, когато резервата Танев отправи опасен удар, но Пламен Колев успя да спаси. Логичното обаче се случи в 82-ата минута. Най-добрият играч в срещата Красен Трифонов нахлу мощно отляво и със силен удар от малък ъгъл и рикошет от вратаря на гостите прати топката в мрежата – 1:1.
До края мачът стана много двуостър, като и двата отбора се втурнаха да търсят победата. В 86-ата минута Стаматов от гостите опасно би с глава до гредата, а малко преди края страстите отново ескалираха, след като реферът Станислав Тодоров показа втори жълт и червен картон на Мариян Иванов. Дори и с десет души “Локомотив” продължи да търси победен гол, като на два-три пъти негови играчи се разминаха със завършващия голов удар.
След последния съдийски сигнал публиката изпрати своите с аплодисменти, а съдийската бригада – с бурни освирквания и хвърлени бутилки.
“Локомотив”: Колев, Харизанов, М. Иванов, Пенев (74 Михайлов), Димитров (65 Н. Иванов), Фиданин, Райнов, Желев (46 Байдаков), Балъков, Кънев, Трифонов.

Сашо Ангелов:
“Съдийските отсъждания предизвикаха публиката”
“През първото полувреме имахме повече чисти положения, но се стигна до гол, който никой не очакваше”, комантира след мача треньорът на “железничарите”. “След попадението на “Поморие” те ни пресираха, а теренът е много подходящ за такъв вид игра. Отново теренът ни изигра лоша шега”, обясни Сашо Ангелов.
Що се отнася до съдийството, наставникът на горнооряховския тим смята, че “Локомотив” е бил лишен от две дузпи. “Имаше някакво самочувствие в рефера. От 90 минути той остави 20 минути чисти. Лектор ли беше, не знам. Със своите отсъждания предизвика публиката, която много искаше да бием, и се стигна до сцените накрая. Каквото отсъди съдийската комисия, това да е”, обобщи Ангелов.