Пет медала спечелиха борците от държавното първенство за кадети

Публикувано на пт, 17 юни 2016
146 четения

Два сребърни и три бронзови медала спечелиха борците от региона от Държавното лично-отборно първенство за кадети. Шампионатът се проведе в Сливен с участието на 198 състезатели от 43 клуба. Станислав Атанасов – Каручката стана вицешампион в кат. 42 кг. Състезателят на клуб “Р. Великов/М. Ганев” загуби схватката за златото с Денис Зекериев от Търговище. Симеон Велев (“Царевец – Етър 93”) се подреди шести.
Трима борци на “Локомотив” се включиха в кат. 63 кг. Жребият събра и трите момчета на Николай Ганев в един поток, а горнооряховски сблъсък се случи още в първия кръг. Галин Ангелов надви Никола Стоянов, след което по пътя към финала победи Христо Василев от Любимец с туш, Митко Бонев (Димитровград) по точки и Делчо Нейчев (Димитровград) с технически туш. На финала Галин загуби с точка разлика (6:7) от Тургай Февзи от “Левски”. Победната серия на Галин издърпа Никола до репешажите и той също победи Василев и Бонев, за да стигне до битка за бронза с Делчо Нейчев. Стоянов успя да се наложи над противника си и да завоюва втория горнооряховски медал в категорията. Бончо Момъков остана 13-ти в класирането. В кат. 46 кг Юсни Манафов стигна до бронза, след победа над Анатоли Губаков от Златарица, който е пети. В кат.+100 кг Марио Дянков (“Царевец – Етър 93”) се пребори за бронзов медал. Йоан Георгиев от клуб “Илия Павлов” се класира пети в кат.58 кг, Цанко Ганчев от “Локо” остана 9-и в кат. 50 кг. Останалите борци от клубовете от региона не намериха място в първата десетка.