Павликенчани и тръмбешчани с отлични победи, “Академик” разбит у дома

Публикувано на вт, 16 окт. 2018
105 четения

Много важни победи, макар и с по 1:0, записаха отборите на “Павликени” и “Янтра” (Полски Тръмбеш) в днешния 11-и кръг на Северозападната Трета лига. При това и двата тима надиграха съперници, които се намират доста по-напред в класирането.
Тръмбешчани гостуваха в Луковит на местния “Ботев” и стигнаха до трите точки в 71-ата минута, когато Красен Каравелов отбеляза единствения гол в мача. Това бе трета победа за “Янтра” (ПТ), който е на 13-ата позиция в таблицата.
ОФК “Павликени” пък прие у дома “Ком” (Берковица), който е в първата петица на подреждането. В 30-ата минута домакините спечелиха дузпа, а от бялата точка Цветомир Додуров бе точен за 1:0 – гол с цената на три точки. Павликенчани вече са десети и дори изпревариха свищовския “Академик”.
“Студентите” допуснаха тежка загуба у дома от набралия скорост “Янтра” (Гб), който грабна петата си поредна победа, при това с категоричното 4:0. Първото полувреме бе изцяло за гостите. Искрен Писаров в 9-ата минута получи от Пламен Кожухаров пас успоредно на голлинията и насочи топката в мрежата – 0:1. Малко след това удари и греда след пас на Християн Василев, а в 32-та минута се разписа за 0:2, този път след добро центриране на Иво Георгиев.
Габровци бяха по-напористи и след почивката. В 52-ата Християн Василев центрира в наказателното поле и Ивайло Иванов реализира хубав гол с глава за 0:3. Крайното 0:4 оформи Християн Кожухаров в 66-ата минута след двойно подаване с Тодор Чирпанов. Гостите имаха още доста пропуски, а в последните минути и “Академик” можеше да стигне поне до почетен гол, но не успя.
Още резултати: Локомотив (Дряново) – Първа атомна 2:5, Партизан (Червен бряг) – Спартак (Плевен) 0:2, Севлиево (Севлиево) – Вихър (Славяново) 2:0, Левски 2007 (Левски) – Бдин 0:3, Трявна – Локомотив (Мездра) 3:0.