Първа победа извоюва ОФК “Павликени”

Публикувано на вт, 5 сеп. 2017
155 четения

Първа победа за сезона след кошмарния старт взеха и футболистите на “Павликени”. След като досега бяха вкарали само 1 гол и допуснали 17, павликенчани удариха у дома с 2:0 “Ботев” (Луковит) и се измъкнаха от временното последно място.
Дебют за домакините направи бившият вратар на “Етър” Венци Димитров, който имаше важни намеси след почивката. Друг бивш етърец – Красен Трифонов, бе в основата на първите опасности пред вратата на гостите. Халфът изпълни хубаво статични положения, при които Димитър Кушев и Атанас Ингилизов пропуснаха да открият резултата.
Така стана и първият гол в 42-ата минута. Трифонов центрира, Кушев върна добре отляво към Атанас Ингилизов и той прати топката в мрежата за 1:0. През втората част домакините позатвориха играта и разчитаха повече на контри. Пет минути преди края на мача отново Красен Трифонов намери Кушев, който върна с глава към Белослав Чешмеджиев и той окончателно реши нещата – 2:0.