Отборът на ОУ “Бачо Киро” е вицешампион на България по баскетбол за момчета

Публикувано на пн, 17 юни 2013
159 четения

Изключителен успех постигна отборът на ОУ “Бачо Киро” (В. Търново) на завършилите във Видин финали на Ученически игри 2013 по баскетбол за момчета V-VII кл. Възпитаниците на учителката Марияна Делиева спечелиха купа и сребърни медали в конкуренцията на още 9 отбора. В предварителната група ОУ “Бачо Киро” постигнаха 4 убедителни победи и зае първо място. Великотърновските баскетболисти надиграха ОУ “Димитър Талев” (Пловдив) със 111:79, ПМГ “Нанчо Попович” (Шумен) с 80:59, СОУ “Васил Кънчов” (Враца) с 99:52 и Първа частна математическа гимназия (София) с 86:65. В полуфинал ОУ “Бачо Киро” разгроми СОУ “Цар Симеон Велики” (Видин) със 73:58, а в другия ОУ “В. Левски” (Правец) отстрани Първа частна математическа гимназия със 109:89. В украшение на турнира се превърна финалната среща, която ще се запомни освен с атрактивните изпълнение на младите баскетболисти, така и с високата резултатност, демонстрирана от двата състава. ОУ “В. Левски” (Правец) спечели финала със 102:90 и грабна златните медали. Топ реализатор на ОУ “Бачо Киро” стана Румен Христов, който взе отличие и за “Най-успешен реализатор” на финалите с 270 точки, средно по 45 точки на мач. За постигнатия успех състезателят ще получи от Министерството на образованието и науката държавна стипендия в размер на 900 лева. Индивидуално отличие “Най-полезен играч” получи Пламен Личев от Първа частна математическа гимназия (София). Момчетата от ОУ “Бачо Киро” получиха сребърните медали и купата за второ място от Евгени Генов, старши експерт по физическо възпитание и спорт в Регионалния инспекторат по образованието във Видин. От медийни партньори на турнира подариха на участвалите деца по една шапка и баскетболна топка.
Представянето на ОУ “Бачо Киро” е най-доброто за общината от финали на Ученически игри през тази година.