Ориентировачите с 4 първи места от купа “3-и март”

Публикувано на ср, 6 мар. 2013
153 четения

180 мъже и 128 жени застанаха на старт в първото състезание по ориентиране в България за сезона – купа “3-ти март”, която се проведе в местността Алеите край плевенското село Гривица. Най-оспорвана бе борбата в елита при мъжете, където една секунда определи победителя в състезанието. Иван Сираков бе най-бърз по трасето и спечели златото с време 37,50 минути. Втори остана достойният му съперник Ивайло Каменаров от клуб “КомпасКрос” (Русе). Юношата Апостол Атанасов от “Трапезица-1954” се пребори за бронзовия медал, Андрей Абаджиев “Браун Тим” е седми. Отлични изяви в състезанието имаха още трима представители на фамилия Атанасови. Александър и Марияна Атанасови “Трапезица-1954” станаха победители съответно във възрастовите групи Мъже-45 и Жени-35. Елица Атанасова “Трапезица-1954” пък завоюва среброто при девойки до 16 години.
Галин Николов донесе единствения златен медал за “Браун Тим” при момчетата до 14 години. При момичетата Мария Софи Милева е седма. Съекипничките в “Браун Тим” Снежана Кадиева и Петя Димитрова се класираха втора и трета при Жени-45. Маргарита Тодорова “Браун Тим” е с бронз при Жени-40. Съотборникът им Петко Милев се окичи със среброто при юношите до 18 години, Марин Марков е втори при Мъже-35, а Красимир Николов четвърти.
В елитната група при жените Камелия Георгиева “Браун Тим” е пета. При юношите до 16 години представителите на “Браун Тим” Венцислав Гуглев и Иван Ангелов са съответно четвърти и шести. Съотборниците им Станислав Йорданов и Николай Генов се подредиха пети и осми при 12-годишните момчета. При Мъже-45 Димитър Димитров “Браун Тим” е шести, а Кристиана Гецова и Цветомила Кадиева (двете от “Браун Тим”) са осма и девета при 18-годишните девойки. Междувременно европейският шампион по ски ориентиране от спринта в Латвия Станимир Беломъжев е спортист на месец март в сайта на Международната федерация по ориентиране. Най-добрият български ски ориентировач е представен с кратък преглед на най-добрите си постижения, снимки и текст.