Никол Русева е вицешампион на България по тенис на закрито за девойки до 14 г.

Публикувано на вт, 7 февр. 2017
397 четения

Никол Русева (вдясно) с купата за второ място.

Изключителен успех постигна талантливата състезателка по тенис от Велико Търново Никол Русева. Представителката на ТК “Престиж” стана вицешампион на България по тенис на корт на закрито за девойки до 14 години. Шампионата се проведе на четирите корта, предоставени от домакините от ТК “Бароко Спорт” в София. Русева тръгна от първия кръг, където играха непоставените състезателки и по пътя си към финала отстрани две тенисистки от топ 5 на схемата. На старта Никол прегази Надежда Петкова (ТК “Славия Бомел 9”) с 6:2, 6:4. Във втория кръг великотърновката се наложи над № 5 в схемата Велизара Филева (ТК “Албена”) с 6:4, 6:3.
На четвъртфинала Русева поднесе сензацията, отстранявайки поставената под № 2 в турнира Катерина Димитрова (ТК “Локо 98”) с 2:1 сета. Тя загуби първия сет с 2:6, но в следващите два бе безапелационна и след 6:1 и 6:0 стигна до полуфинал. В него Никол взе първия сет срещу Велина Минчева (ТК “Стоянстрой”) след тайбрек със 7:6(7), а във втория би с 6:4.
Във финалната среща състезателката на “Престиж” отстъпи пред топ поставената Дария Радулова (ТК “Августа Траяна”) с 1:6 и 3:6. При юношите в спора за титлата Пьотр Нестеров (ТК “Черно море Елит”) надделя над Николай Неделчев (ТК “Черно море Елит”) с 6:4, 6:3. Победителите и финалистите бяха наградени със специални купи от г-жа Катерина Генова, ген. секретар на БФТ.
Любезните домакини осигуриха допълнителни награди.
Управителят на ТК “Бароко Спорт” г-н Николай Стайков връчи ваучери за спортна екипировка на стойност по 200 лв. за шампионите и по 100 лв. за финалистите. След първенството Никол замина с националния отбор за девойки до 14 г. за участие на Европейската зимна купа по тенис в Раковник (Чехия).