Наталия Димитрова със злато от купа “Варненско лято”

Публикувано на пн, 24 юни 2013
176 четения

Наталия Димитрова спечели първото място в елитния клас при дамите за купа “Варненско лято”. Общо 190 състезатели по ориентиране стартираха на двете средни дистанции, проведени в районите на с. Ново Оряхово и с. Шкорпиловци. Еленчанката бе най-бърза и в двата старта и изпревари с десет минути националката Антония Григорова (“Ал. Логистик”). В същата група Велина Вълова (“Браун Тим”) завърши четвърта, Мартина Джулиева е пета. При юноши до 18 години Димитър Дамянов се подреди трети. Съотборниците му в “Браун Тим” Марин Марков и Красимир Рашков заеха първите две места при Мъже-35. Димитър Димитров (“Браун Тим”) е победител при Мъже-45, Младен Джулиев е втори. Петя Димитрова е четвърта при Жени-45, съекипничката й в “Браун Тим” Маргарита Тодорова пета при Жени-35.
Междувременно 201 състезатели стартираха в двудневните стартове по ориентиране на средна дистанция за купа “Дряново”, организирани от БФ по ориентиране, Община Дряново и СТД “Бачо Киро”. Дейно участие в организацията имаше и великотърновецът Благой Стефанов, който бе технически ръководител през първия ден и контролен съдия на втория старт. Великотърновският клуб “Браун Тим” спечели 3 златни, 2 сребърни и 1 бронзов медал в надпреварата. При Жени-21 елит Велина Вълова се класира на първо място с общ резултат 1:36,12 ч. Съотборникът й в “Браун Тим” Галин Николов е победител при момчета до 14 год. При Мъже-35 Марин Марков спечели златен медал, Иво Дончев е със сребро. При юноши до 18 г. Димитър Дамянов (“Браун Тим”) завърши на второ място, на 31 секунди след победителя Боян Софин (“Соколец”), а Петко Милев е пети. При девойките в тази възраст Кристиана Гецова (“Браун Тим”) е трета. Малко недостигна за медал на Елена Николова и Дияна Панайотова и те останаха на четвърто място при момичетата до 16 и до 14 год. При момчета и момичета до 12 год. Николай Генов е пети, а Виктория Вълева е шеста. Индивидуално в състезанието стартираха Младен Джулиев, който е победител при Мъже-45 и дъщеря му Мартина, заела трето място в елита при дамите.