Над 1500 състезатели в “Търново ултра”

Публикувано на пн, 15 апр. 2024
367 четения

Рекордните над 1500 участници се включиха в тазгодишното издание на дуатлона “Търново ултра” Събитието се организира от Спортен клуб “Браун тим” с подкрепата на Община В. Търново.
Над 500 колоездачи дойдоха за началото на маратона в събота, 13 април, а състезанието бе и старт на сезона в България. MTB дистанциите включваха живописни трасета през стария град, край крепостта “Царевец” и кв. “Асенов”, Арбанаси, парк “Света гора”, “Боруна” и др. Две бяха дестинациите пред колоездачите – 33 и 60 км.
Повече от 1000 бегачи пък стартираха във втория ден. Трасето е сред най-живописните в страната, а интересът бе много голям. Четири бяха определените дистанции там, като най-кратката бе 14 км, а най-дългата – 51 км.
Победител в дуатлона (60 км МТВ плюс 32 км траил) стана Андрей Карпаров, на 33 км МТВ плюс 25 км траил първи е Георги Петков. Борислав Хаджистоянов победи на 60 км МТВ, Ростислав Костадинов на 33 км, Георги Жеков на 51 км траил, където втори е Калин Василев – Калинбата.
Александър Спасов победи на 32 километра, Стефан Йорданов на 25 км и Даниел Кубашлиев на 14 км пред великотърновците Деян Гинев “Търново Рънс” и Валентин Шишков от Трапезица-1954”. При дамите на 25 км най-бърза бе Кристина Иванова от “Браун Тим”.