Набиха съдиите в мача между юношите на “Изгрев” и “Етър”

Публикувано на пт, 13 окт. 2017
617 четения

Домакините от Царевец атакуваха и малтретираха съдийската бригада на мача между юношите старша възраст на “Царевец-93” и “Етър” в зоновата група. Скандалът избухва в 77-ата минута при резултат 1:1 и след побоя над реферите мачът бе прекратен.
Ивайло Атанасов откри резултата в полза на “Изгрев-93” в 32-ата минута. В 77-ата минута Кольо Станев отбеляза изравнителен гол за “виолетовите”. Попадението обаче предизвиква протести сред играчите от Царевец, които имат претенции за засада. Най-активен е Милен Петров, който наплюва тъчрефера Пресиян Стефанов и получава втори жълт и съответно червен картон от рефера Александър Марков. Следват протести от съотборниците му и треньорите Ангел Ангелов и Стефан Куюмджиев, а зрител влиза на терена и рита страничния съдия Пресиян Стефанов в глезена. Малко след това състезателят на домакините Атанас Светлинов Атанасов се втурва към същия тъчрефер и го изритва в корема. След удара арбитърът пада на земята и се налага на дежурния лекар да му оказва медицинска помощ. Веднага след като Пресиян Стефанов става на крака, мачът е прекратен, тъй като не е в състояние да продължи да съдийства. След прибирането в съблекалните лекарят отново е оказал помощ на пострадалия арбитър и когато се е уверил, че е добре, си е тръгнал.