МКБ “Царевец-Етър 93” взе 14 медала от турнира по борба “Освободители”

Публикувано на ср, 6 мар. 2013
574 четения

Калоян Петров (вляво) получи приза за най-техничен състезател.

Отлично представяте записаха състезателите на МКБ “Царевец-Етър 93” на традиционния турнир по борба “Освободители”, провел се в навечерието на 3 март. 32-ото издание бе посветено на 135-ата годишнина от Освобождението на България и на 20-ата годишнина от основаването на клуба.
Много приятели на един от най-българските спортове събра залата по борба на стадион “Ивайло”. Членът на Управителният съвет на БФБ Валентин Гецов връчи на Ивайло Иванов по повод на юбилея плакет за принос за развитието на борбата във Велико Търново. Сред гостите на турнира бяха родителите на Котоошу, както и спортните експерти от Общината Йордан Дурчев и Георги Давидов. Организатори на турнира бяха изявеният треньор Илия Чучулски и неговите помощници Екрам Мюмюнов и Калин Чакъров.
За пореден път широка бе географията на турнира – свои състезатели пратиха клубовете от Русе, Търговище, Ловеч, Севлиево, Горна Оряховица, Елена, Айтос, както и другите два великотърновски клуба и др.
Общо 14 златни, сребърни и бронзови медала спечелиха домакините от МКБ “Царевец-Етър 93”. При децата в подготвителните групи в категория до 32 кг шампион стана Петър Христов от ОУ “Бачо Киро”, в кат. 35 кг първи е Антонио Косев от СОУ “Емилиян Станев”. Мартин Зарзаланов от същото училище пък спечели златния медал в кат. 42 кг.
Златен и сребърен медал е активът при момчетата. Илиян Илиев зае второто място в кат. 47 кг, а в кат. +85 кг Калоян Петров от ПМГ “Васил Друмев” безапелационно зае първото място.
При кадетите в кат. 42 кг сребърен медалист е Стефан Петров от ПГСАГ, а до бронзовия медал стигна Недко Илиев от ПГЕ “А. Попов” в категория до 46 кг. Сребърно отличие при 54-килограмовите спечели Валентин Дончев, а в тежката категория +100 кг клубът има двама медалисти – Милен Дишлиев от ПГТ “Д-р Васил Берон” е втори, а Цветелин Георгиев от ПГЕ “А. Попов” е на трето място.
При юношите златен медал грабна Кристиян Йовчев от СОУ “Г. С. Раковски” в категория до 50 кг, а Екрам Мюмюнов от ПГЕ “А. Попов” е бронзов медалист при 55-килограмовите състезатели.
Първо място извоюва и Веледин Есат в кат. 96 кг, ученик в ПГСАГ, а в същата категория неговият съученик и съотборник Александър Гавраилов спечели сребърен медал. Призът за най-техничен състезател в 32-ото издание на турнира “Освободител” бе връчен на Калоян Петров (кат. +85 кг).