Митко Митков спаси “Баш Мечките” в дербито с “Перестройка”

Публикувано на чт, 2 февр. 2017
688 четения

Отборът на “Баш Мечките” спечели по изключително драматичен начин дербито с “Перестройка” от 7-ия кръг на Националната баскетболна лига за аматьори – регион Централна България. Центърът Митко Митков – Животното с две тройки в последните секунди донесе победата за тима си със 77:76. Срещата между двата търновски тима в лигата бе много оспорвана и премина през редица обрати пред почти пълните трибуни в залата на спортен комплекс “Ивайло”. “Баш Мечките”, които играха без един от лидерите си Стилиян Димитров, поведоха с 0:3, но първата четвърт бе за “Перестройка”, който я спечели с 20:15.
През втората четвърт топреализаторът на региона Данаил Киров – Дънди получи контузия, което позволи на “Баш Мечките” да заличат пасив от 7 точки и да поведат с 6 – 39:33 в 18-та минута. Истинска драма се разигра в последните пет минути на мача. “Баш Мечките” водеха със 70:63 и се виждаха като победители. Завърналият се в игра за “Перестройка” Дънди, подкрепян от Василев и Брендакс, направиха серия от 12:1 и 38 секунди преди края “Перестройка” водеше със 75:71. Най-добрият играч в мача Митко Митков вкара феноменална тройка от близо осем метра за 75:74. В ответната атака Данаил Киров бе фаулиран, но вкара само един от двата опита за 76:74.
При последната си атака “Баш Мечките” заложиха отново на Митков, който пак бе точен от тройката и тимът му поведе със 77:76. “Перестройка” можеше да стигне до успеха, но Киров пропусна в последните секунди. Въпреки получената контузия той бе най-резултатен от отбора на загубилите с 29 т. и 9 борби. Над всички в мача бе Митко Митков, който завърши с коефициент 39. Центърът направи дабъл-дабъл – 33 точки, 14 борби и даде 2 асистенции. На познатото високо ниво бе Георги Павлов – завършил с 26 точки, 8 борби и 2 асистенции. Найден Найденов добави 14 точки и взе 6 борби.
С този успех “Баш Мечките” на практика си осигуриха първото място три кръга преди края на редовния сезон. Другият отбор от областта “Академик” (Свищов) допусна нова загуба след 43:88 от “Фор Фън”. Тази събота Габрово е домакин на срещите от 8-ия кръг в лигата.