Марио Якимов спечели златен медал от турнира “45 години Албена”

Публикувано на ср, 15 окт. 2014
225 четения

Престижен успех при ветераните в международния турнир по тенис на маса “45 години Албена” записа Марио Якимов. В курортния комплекс свищовският тенисист спечели златен медал във възрастова група 50-59 години. Състезателят на СКТМ “Академик 2001” (Свищов) завърши на първо място в предварителна група 1. Якимов се наложи с 3:0 гейма над Генчо Милев и с 3:1 срещу Стефан Теохаров и победи без игра Ливию Петреску от Румъния. В основната схема Марио бе поставен под номер 1 в схемата и почиваше на четвъртфинала, а на полуфинала надигра Росен Рачев от шуменския “Роко”. В спора за златото Якимов се наложи над Любомир Янакиев от Хасково. В открития турнир при мъжете силни изяви имаше Йонко Ненков от “Боровец” (Горна Оряховица). В предварителна група 5 той зае второ място и влезе в основната схема. Ненков победи с 3:0 гейма Калин Кисев и Иво Йорданов и загуби със същия резултат от румънеца Йонут Сени. В елиминационната схема той се наложи над съотборника си от “Боровец” Габриел Постоака от Румъния и над Станислав Иванов, а на полуфинала бе спрян от Теодор Александров от “Добруджа”. Победител в турнира стана французинът Ерик Дюрант, а Ненков е четвърти, след загуба в мача за бронза от Алин Спелбус от Румъния. Междувременно две победи и две загуби записа в първия кръг на Висша лига по тенис на маса СКТМ “Боровец”. Стартът на новото първенство беше в Албена и беше част от проявите за 45-ата годишнина на курорта.
Отборът на “Боровец” започва сезона с обновен състав. Към опитните Светлин Беров и Йонко Ненков се присъединиха юношите Габриел Постоака от Румъния и Давид Костадинов. В първия кръг на новото първенство горнооряховският тим, който завоюва бронзови медали от миналия шампионат, победи с 4:0 тима на Габрово и с 4:3 тенисистите на “Корабостроител 92” (Варна). “Боровец” отстъпи с 2:4 от “Мадлен” (Сф) и с 1:4 от фаворитите през този сезон – “Асарел медет” (Панагюрище), за чийто отбор играят Ерик Дюрант (Франция), Йонут Сени и Алин Спелбус (Румъния), Асен Попниколов и Явор Андреев. Победата над силния варненски тим обаче дава надежди на горнооряховчани, че отново ще се борят за място в първата четворка и за медалите. След изиграване на останалите 3 срещи през ноември ще се оформи четворката, която ще определи медалистите и втората четворка, в която отборите ще се състезават за оставане във Висша лига. В “А” групата на Северна България едноличен лидер е отборът на Добруджа (Добрич), който има в състава си националния състезател Теодор Александров и бронзовия медалист от държавния личен шампионат Радослав Камберов. На второ място е “Етър” (В. Търново), а трети – Враца. Силни прояви в женския турнир на Висша лига имаше горнооряховчанката Десислава Апостолова. Тя е възпитаничка на Светлин Беров, но тази година играе за отбора на Търговище.