Марио Маринов стана пети на европейското първенство по самбо

Публикувано на пт, 23 сеп. 2022
136 четения

Пето място на европейското първенство по самбо зае дванадесетокласникът Марио Маринов от СУ “Димитър Благоев” в Свищов. Първенството бе проведено в Нови сад и бе за кадети до 18-годишна възраст в категория до 79 кг. В него взеха участие борци от 29 държави.
Марио, чийто старши треньор е Севдан Златанов, участва в три битки, като в първата претърпя поражение от руснак, във втората победи убедително испанец, а в сблъсъка с молдовец беше ощетен от съдията, което го раздели от медал.
Като национален шампион Марио пътува и се състезава с Българската федерация по самбо. С отличното си представяне в спортния календар през цялата година и на европейското той успя да се класира за световното първенство по самбо, което ще се проведе на 15 октомври в Армения.