Локомотивци с две победи в Свищов

Публикувано на ср, 22 апр. 2015
114 четения

С победи се завърнаха от Свищов отборите на “Локомотив”(ГО), набор 1998/99 и 2000/2001 г. Юношите младша възраст биха местния “Академик” с 3:1 в мач от подзона В. Търново.
Мачът започна обещаващо за домакините. До почивката резултатът бе 1:0 за “Академик”, но през втората част възпитаниците на Живко Маминов се окопитиха, бързо наваксаха и обърнаха двубоя. В 50-ата минута Йордан Нотев изравни след мощен удар от над 25 метра. След равенството двата тима се втурнаха да търсят победата. Малшанс сполетя домакините, след като техен защитник в желанието си да изчисти топката я вкара в собствената си врата – 1:2. После пък Мартин Йорданов бе фаулиран в наказателното поле и съдията показа бялата точка – дузпа за гостите. Офанзивният футболист на “Локомотив” опъна мрежата за финалното 1:3.
Горнооряховци, родени 2001/2002 г., също биха връстниците си от “Академик”(Св) с 2:0. Възпитаниците на Васил Василев изиграха силен двубой с добри атаки, технични отигравания и държаха инициативата до края. Първият гол за “черно-белите” падна преди почивката, след като Мирослав Пенев бе точен при изпълнението на пряк свободен удар. И през второто полувреме локомотивци имаха превес и успяха да удвоят резултата след удар на Адем Адемов.
Резултати, юноши мл. възраст, 17 кръг: Янтра 1919 – Литекс 1:3, Академик – Локо (ГО) 1:3, Етър, Павликени, Чардафон и Спартак почиват. Деца, 17 кръг: Видима – Етър 1:3, Янтра 1919 – Литекс 0:10, Янтра – Чардафон 1:2, Спартак – Трявна 3:3, Академик – Локо (ГО) 0:2.