Николай Димитров е победител в елита за купа “НСА Сивен”

Публикувано на ср, 22 апр. 2015
128 четения

225 състезатели по ориентиране от клубове от цялата страна взеха участие в двудневното състезание за Купа “НСА-Сивен”. 11-ото издание на надпреварата се организира от СК по ориентиране “НСА-Сивен” и включваше спринт и средна дистанция. Председателят на “Браун Тим” Николай Димитров по безапелационен начин спечели стартовете на спринт и средна дистанция в елитната група при мъжете, като изпревари с повече от 5 минути втория Цветан Тодоров “Бегун” (Варна). Спринтът се проведе в Борисовата градина и включваше трасе с дължина 2.5 км в елита при мъжете, а средната дистанция с дължина 4540 метра и изкачване 180 метра в района на Владая. Бронзов медал при Мъже-21 завоюва Петър Попункьов, съотборникът му в “Браун Тим” Андрей Абаджиев е десети.
При жените победителка стана представителката на домакините Андрея Дяксова, Валерия Станева от “Браун Тим” е седма. При най-малките момчета до 10 години Димитър Димитров – младши се подреди на второ място. В група Мъже-35 Димитър Евгениев е десети. В спринта при Жени-45 Снежана Кадиева завърши четвърта.