Лекоатлетите на ВТУ със сребро от Университетския шампионат по крос

Публикувано на чт, 11 апр. 2024
65 четения

Силно представяне направиха студентите от Великотърновския университет на Националния университетски шампионат по лекоатлетически крос. ВТУ спечели сребърни медали в смесената щафета, индивидуален сребърен медал на Кристина Иванова и второ място в отборното при мъжете.
Асоциация за университетски спорт за поредна година проведе шампионата по лекоатлетически крос в Ямбол. Домакините бяха подготвили изцяло ново равнинно трасе за индивидуалната надпревара в новия Линеен парк в коритото на р. Тунджа.
В смесената щафета 4х1 км, която се проведе през първия ден на състезанията в градския парк, отборът на Великотърновския университет се пребори за сребърни медали. Симона Сапунджиева (ПОФВ), Петьо Иванов (ПОФВ), Кристина Иванова (докторант към катедра ТМФВ) и Станислав Рашков (ПОФВ) отстъпиха само на атлетите от НСА, които този път не финишираха необезпокоявани. Третото място остана за УНСС.
В индивидуалната надпревара Кристина Иванова спечели сребърен медал на 2 километра, като отстъпи само на Елица Тодорова от УНСС. Съотборничките ѝ Симона Сапунджиева (13-о място) и Паула Стефанова (26-о място) също се представиха добре, a в отборното класиране при жените ВТУ зае пето място.
При мъжете Станислав Рашков направи силно бягане по 6-километровата дистанция, но остана на крачка от медалите и зае 4-та позиция. В отборното класиране момчетата на Великотърновския университет са втори, изпреварени само от атлетите на НСА. За отбора на ВТУ при мъжете бягаха Станислав Рашков, Христо Минков (7-мо място), Апостол Атанасов (9-о място), Петьо Иванов (10-о място) и Димитър Дикелов (15-о място).
Отборът на Великотърновския университет беше воден от ас. д-р Иван Сираков от катедра “Теория и методика на физическото възпитание”.