Красота, зрелище и 8 гола в мача на “звездите”

Публикувано на нд, 28 апр. 2024
240 четения

Истинско футболно зрелище сътвориха “звездните” отбори на “Етър” и България, които се срещнаха по случай 100-годишния юбилей на “болярите”. Зрителите на стадион “Ивайло” станаха свидетели на страхотни отигравания от играчи, които напомниха за най-добрите си години на терена.
Сборният тим на България, чийто капитан беше Христо Стоичков, записа категоричен успех със 7:1. Интригуващият двубой беше гвоздеят на програмата по случай стогодишнината на клуба.
В 3-тата минута срещата бе прекъсната в памет на покойния Трифон Иванов и на легендите на “Етър”, които вече не са между живите, като Стоичков и Балъков отправиха емоционални думи. Секунди преди това Дончо Донев бе открил резултата след страхотно подаване от Мартин Камбуров, с което беше изведен очи в очи с Калоян Чакъров. В 8-та минута Станислав Ангелов намери по отличен начин Мартин Камбуров, който хладнокръвно преодоля вратаря и удвои.
Малко преди да измине четвърт час игра от началото на двубоя Красимир Балъков можеше да върне едно попадение за “болярите”. Капитанът на тима, воден от Георги Василев, стреля с десния крак около границата на наказателното поле, но топката премина встрани от десния страничен стълб.
В 15-ата минута Радостин Станев се отличи с чудесна намеса след опасен удар на Тодор Колев от близко разстояние. После Балъков направи страхотен индивидуален пробив, но Станев отново се оказа последна пречка пред гола. Мартин Камбуров вкара за 0:3 след перфектна контраатака. В края на първото полувреме Стоичков изведе Емил Костадинов на стрелкова позиция, а той напомни за най-добрите си години и с хубав изстрел покачи на 0:4.
Валери Божинов се разписа за “Етър”, но попадението му не беше признато заради засада. В 41-вата минута Иван Петков намали изоставането на “виолетовите”, след като засече с глава центриране от десния фланг за 1:4. Петър Михтарски обаче вкара пети гол, а в 49-ата минута Красимир Балъков центрира към Даниел Боримиров, който също порази мрежата на етърци. Седмото попадение за националите бе дело на Станислав Ангелов, а до края “виолетовите” създадоха редица голови положения, но резултатът остана непроменен.
“Звездите на Етър”: Калоян Чакъров, Сашо Христов, Георги Попиванов, Николай Арнаудов, Генчо Генчев, Илиян Киряков, Красимир Балъков, Сашо Димов, Георги Георгиев, Андриян Гайдарски, Бончо Генчев (Христо Иванов, Румен Данков, Велин Кефалов, Александър Томаш, Емануел Луканов, Станислав Генчев, Марин Стефанов, Валери Божинов, Тодор Колев, Ивелин Младенов, Иван Петков).
“Звездите на България”: Радостин Станев, Радостин Кишишев, Елин Топузаков, Станислав Ангелов, Златко Янков, Александър Александров, Даниел Боримиров, Дончо Донев, Емил Костадинов, Мартин Камбуров, Христо Стоичков (Пламен Николов, Ивайло Йорданов, Петър Михтарски, Диян Петков, Георги Георгиев, Гошо Гинчев).