Кънев и Писаров донесоха важна победа, “виолетовите” вече са втори

Публикувано на вт, 21 апр. 2015
242 четения

“Етър” взе изключително важна победа по пътя към крайната цел, като спечели с 2:0 гостуването си на “Партизан” (Червен бряг). Тихомир Кънев и Искрен Писаров вкараха двете ценни попадения в началото и края на втората част.
В същото време конкурентът “Бдин” изненадващо загуби у дома с 0:1 от “Левски-2007” и така днешната победа изведе “виолетовите” на второто място в класирането с 2 т. аванс. Чест прави на отбора от гр. Левски, че след като взе точка у дома от “Етър”, сега спечели три и от гостуването си във Видин.
Георги Василев заложи на абсолютно същия състав от гостуването в Козлодуй. “Етър” започна в състав: Русев, Аладжов, Макенджиев, Копаранов, М. Николов, Анев, Кямил, Николаев, Писаров, Кънев, Колев.
До почивката етърци имаха няколко възможности рано да поведат. В 15-ата минута Милчо Макенджиев с удар от дъгата на наказателното поле прати топката над гредата, а малко след това Писаров отправи удар до страничния стълб, възможност имаше и пред Колев. Домакините имаха своя шанс в 40-ата минута, когато след техен удар топката срещна гредата.
Втората част започна отлично за “виолетовите”. В 49-ата минута след разбъркване пред вратата на “Партизан” Тихомир Кънев отново бе най-съобразителен и прати топката във вратата – 0:1! Нов изстрел на тарана в 56-ата минута мина до гредата.
После играта се пренесе в центъра, като етърци залагаха на контри и можеха да решат окончателно мача, докато домакините почти не получиха шанс да застрашат вратата на Русев. Иван Петков замени в средата на полувремето Николаев, а Байдаков се появи на мястото на Кънев.
Великотърновци продължаваха да диктуват събитията и логичното се случи в последната минута, когато Джихат Кямил изведе Искрен Писаров от дълбочина, той финтира излезлия да го пресреща пред пеналта вратар и реализира второто попадение – 0:2.
В следващия кръг етърци ще запишат служебно 3:0 срещу “Ситомир”, докато видинчани имат трудно гостуване в Свищов на “Академик”. В най-добрия вариант при победа на “студентите” разликата между “Етър” и “Бдин” може да стигне 5 т. преди гостуването във Видин на 3 май.
“Етър”: Русев, Аладжов (88 Петров), Макенджиев, Копаранов, М. Николов, Анев, Кямил, Николаев (70 Ив. Петков), Писаров, Кънев (78 Байдаков), Колев.