Канал 3 излъчва финала на турнира по футбол в ДКС “Васил Левски”

Публикувано на чт, 5 февр. 2015
552 четения

“Куцаров спорт” стигна до четвъртфиналите, където отпадна от “Амфора” (Драганово).

Канал 3 ще излъчи финала на зимния турнир по футбол на малки врати в ДКС “Васил Левски“, съобщи председателят на Зоналния съвет на БФС Трифон Иванов. Това е телевизията, която най-подробно отразява аматьорския футбол в България, като държи и правата за мачовете от четирите “В” групи, най-интересните от които предава директно.
Финалният мач и награждаването ще бъдат записани и излъчени на пълен запис, като е имало желание дори срещата да се предава директно, но времето е кратко за техническата реализация.
Финалът на зимния турнир е в петък от 19:30 ч., а преди него от 18:30 ч. е мачът за 3-4 място. Титлата ще си оспорват победителите от снощните полуфинали “Пападопулу” – “Импулс” и “Ив комерс” – “Амфора”, а загубилите ще спорят за третото място.
Зрителският интерес непрекъснато расте с навлизането на надпреварата в заключителна фаза. Въпреки входните билети на четвъртфиналите имаше над 1300 души, а се очаква в петък събиращата 1600 зрители зала да бъде пълна докрай.
В първия четвъртфинал бе най-голямата победа в тази фаза – “Пападопулу” нямаше проблеми срещу “Отчаяни съпруги” и ги би с 6:2. Съперникът първи поведе с гол на Цветелин Борисов още в 5-ата минута, но нещата бързо бяха обърнати. Малко след това Петър Петров изравни, след което се развихри бившият капитан на етърци Мариян Генов.
В 11-ата минута той вкара за 2:1, а до почивката наниза още един гол. В 28-ата минута Генов покачи на 4:1, оформяйки своя хеттрик. Само за една минута друг бивш етърец – младият Ивайло Тодоров добави нови два гола. Чак при 6:1 “Отчаяните съпруги” върнаха още едно попадение чрез Тодор Чирпанов – 6:2.
“Импулс” и “Водстрой” изиграха един от най-здравите, но и най-нервни двубои досега в турнира, като завършиха 0:0. В началото горнооряховци имаха повече възможности, но удари на Пламен Иванов и Цветан Илиев бяха спасени от плевенския вратар Иван Георгиев.
Противникът също атакуваше опасно, като гол пропусна Теодор Михайлов. След почивката “Импулс” бе по-активният отбор, но и постоянно оспорващ съдийските решения, като на два пъти играчите му искаха дузпи. При второто положение топката срещна и гредата на “Водстрой”. Така мачът завърши без голове, но при дузпите имаше истинска драма.
“Импулс” пропусна първите си три удара, докато “Водстрой” вкара два и поведе с 2:0. До петото изпълнение обаче нещата се размениха и резултатът бе изравнен. И двата тима пропуснаха шестата си дузпа, а при седмата Андон Андонов вкара за “Импулс”, а Стефан Цачев изпусна и горнооряховци грабнаха победата с 2:3.
Много динамичен бе и мачът “Янтра” (Драганово) – “Ив комерс”. В 10-ата минута Атанас Банев удари греда за “Янтра”, а още два удара на съотборниците му бяха спасени от вратаря Пламен Христанов.
В 17-ата минута бившият вратар Петко Ганчев, който игра последен в защитата на “Ив комерс”, се включи в една атака и със страхотна тупалка от центъра вкара за 0:1. “Янтра” натисна след почивката и създаде доста положения, но Христанов бе непробиваем. При една контра обаче четирима от “Ив комерс” излязоха срещу двама защитници и Мартин Йорданов сам завърши атаката с удар в долния десен ъгъл, като реши мача – 0:2. Чест прави на тима от Драганово, че отново натисна и до самия край търсеше гол, но това не му се отдаде.
“Амфора” надигра в последния четвъртфинал “Куцаров спорт” с 4:2. Първи поведоха играчите в розово още в 3-ата минута, когато след силен далечен удар на Стефан Монин последва добавка на Здравко Здравков за 0:1. “Ив комерс” упражни натиск, но при една контра отново Здравков излезе срещу вратаря Румен Русев, но той спаси.
После обаче “Амфора” развинти съперника с хубави комбинации, донесли 4 поредни гола. Венци Йорданов в 8-ата минута прати топката в горния десен ъгъл за 1:1, а красива комбинация между други двама бивши етърци – Димитър Кушев и Милен Ванков, завърши с гол на последния – 2:1. Още след центъра Венци Йорданов вкара и трети гол, а в 13-ата минута Димитър Кушев също завърши поредната атака с попадение за 4:1. До края на мача обаче нови попадения не паднаха, с изключение на Калоян Събев, който оформи почетното 4:2.