Калоян Ненчев носи победа на “Етър-2”

Публикувано на вт, 14 февр. 2023
159 четения

Трета победа в контролите постигна дублиращият отбор на “Етър” (Велико Търново). На изкуствения терен “Трифон Иванов” младите “боляри” надиграха гостуващия “Севлиево” с 1:0. Калоян Ненчев вкара за победата в 20-ата минута, когато беше изведен по диагонала. След почивката съотборникът му Александър Гугучков пропусна отлична възможност, стреляйки във вратаря. Гостите също имаха своите шансове да отбележат.

“Павликени” отстъпи с 2:3 на “Боруна”

ОФК “Павликени” отстъпи с 2:3 на “Боруна” (Царева ливада) в контрола, играна на терена “Трифон Иванов” във Велико Търново. Тимът на Илиян Трифонов вкара и още три гола чрез Антониан Харалампиев и Иван Иванов (два), които бяха отменени.
Иван Филипов откри резултата, а Александър Скорчев удвои. При този резултат съперниците се оттеглиха на почивка. След нея Стефан Гинчев намали на 1:2. Скорчев обаче се разписа за втори път, а Йордан Йорданов оформи окончателното 2:3.

“Академик” разбива в Казанлък

“Академик” (Свищов) спечели с 4:1 срещу “Розова долина” в приятелска среща в Казанлък. До почивката имаше равновесие на терена. Петър Петров откри головата сметка на “студентите” след половин час игра. Скоро обаче Пламен Колев възстанови равенството. През втората част свищовският тим беше по-добрият. Петър Димитров му даде преднина с попадение в 52-та минута. После Димитър Николов покачи на 3:1, а Ерик Костов реализира четвъртото попадение, десетина минути преди края.

“Локо” (ГО) падна в Румъния

Горнооряховският “Локомотив” пък гостува на “Рошиори” в Румъния и загуби с 2:1. Стана коректен мач, но резултатът не отразява точно случилото се на терена. “Железничарите” надиграха домакините. Съдиите не им зачетоха редовен гол, не свириха две стопроцентови дузпи. Янислав Цачев пък направи серия от пропуски пред гола.
На стадиона в гр. Рошиори де Веде “железничарите” откриха резултата в 16-ата минута, когато Кристиян Райчев вкара с топовен изстрел извън наказателното поле – 0:1. В 30-ата минута домакините обаче изравниха, а две минути преди почивката отбелязаха и победния си гол. Гостите имаха претенции към съдийството в мача. Любопитното е, че това е четвърта загуба с резултат 2:1 от общо 5 мача на локомотивци в контролите. Те имат и едно домакинско равенство 2:2 с “Черноломец” (Попово).