Калоян Атанасов и Йордан Касабов станаха победители в турнира по борба “Джелал Ибрям”

Публикувано на вт, 2 юни 2015
778 четения

Треньорът Екрам Мюмюнов с медалистите Калоян Атанасов и Петър Петков.

Младите борци от региона се представиха на ниво във второто издание на турнира по свободна борба за деца “Джелал Ибрям”, проведен в Паисиево. Калоян Атанасов от МКБ “Царевец Етър 93” продължи възходящото си развитие през сезона и ликува със златото при децата.
Възпитаникът на треньора Екрам Мюмюнов стана победител в категория 32  кг. В спора за златото Калоян пребори Ердоан Бейти от Паисиево и заслужено стъпи на върха на почетната стълбичка.
Финалът в категория до 38 кг противопостави състезатели от два търновски клуба.
Йордан Касабов от “Етър Виктори 2011” пребори Петър Петков от “Царевец Етър 93” и се окичи със златен медал, съперникът му бе награден със сребро.
Преслав Върбанов от клуб “Илия Павлов” стигна до финал при момчетата в кат. 47 кг. Възпитаникът на Мирослав Колев остъпи в решителната схватка пред Амза Юджан от “Юнак – Локомотив” (Русе) и се подреди на второ място.
В кат. 47 кг при децата Велин Недялков от “Илия Павлов” е седми, Йордан Тетрадев остана десети.
Борците на “Лудогорец – Паисиево” станаха отборни победители в турнира, втори завърши тимът от Дулово, а трети е “Юнак Локомотив”, Русе.