Калина Стефанова за пета година поред спечели медал от световно

Публикувано на чт, 27 Ное. 2014
160 четения

Еленчанката Калина Стефанова спечели бронзов медал на световното първенство по спортно самбо. 38-ото първенство на Планетата се проведе в японския град Нарита в края на миналата седмица.
Калина Стефанова за пета поредна година стъпи на почетната стълбичка на шампионат на Планетата. Почетният гражданин на Елена участва в категория до 56 кг при жените. През 2010 и 2011 година Калина стана световна шампионка по спортно самбо, а през следващите 2 години стигна до финал, където загуби от монголката Дорсурен Сумиуа и остана със сребърното отличие.
През месец май тази година Калина завоюва бронзов медал и от европейското първенство по самбо за жени, проведено в Букурещ (Румъния).
Равносметката на България от шампионата в Нарита е 10 медала – един златен, седем сребърни и два бронзови. Русия завърши на първо място в отборното класиране на спортно самбо мъже и жени и бойно самбо, след като състезателите завоюваха общо 11 златни, 7 сребърени и 1 бронзов медал.