Иван Сираков стана шампион на България по нощно ориентиране

Публикувано на вт, 15 Ное. 2016
470 четения

Иван Сираков стана шампион на България по нощно ориентиране в елитната група при мъжете. Това е трета титла от нощно ориентиране за горнооряховчанина в последните 4 години. През 2015 г. Сираков не участва в първенството. 247 мъже и жени от клубове от цялата страна си оспорваха отличията в 19 възрастови групи в село Стража (Търговищко). Първенството трябваше да се проведе в Казанлък на 16 октомври, но по технически причини бе отложено. Сираков бе най-бърз по трасето с дължина 6300 м и 24 контролни точка. В спора за шампионската титла той изпревари с 1:47 мин. най-добрия български ориентировач и свой съотборник Кирил Николов-Дизела от “Вариант 5”. “Браун Тим” бе представен при мъжете от Петър Попункьов и Николай Димитров, които са тринадесети и осемнадесети. При жените Антония Григорова от “Вариант 5” спечели пореден златен медал през сезона. Стефания Димитрова от “Браун Тим” е четвърта. 13 секунди разделиха Марин Марков от спечелването на медал в група Мъже-35 и той остана четвърти. Съотборникът му в “Браун Тим” Димитър Димитров завоюва бронз в клас Мъже-55. Петя Димитрова е втора в група Жени-45. Елица Атанасова стана вицешампион при девойки до 18 год. и стана най-добре представилата се състезателка на СКО “Трапезица 1954”. Великотърновката преодоля 4.3 км за 32:11 мин. и остана само на 28 секунди от шампионката Вяра Данчева от Троян. В същата група Мария-Софи Милева и Теодора Табакова (двете от “Браун Тим”) са девета и единадесета.