Иван Сираков с призово класиране в ърбанатлон

Публикувано на пн, 10 юни 2013
141 четения

Горнооряховчанинът Иван Сираков бе един от 600 участника, стартирали в едно от най-атрактивните състезания в България за издръжливост и добра форма Ърбанатлон. По 7-километровото трасе участниците трябваше да преодолеят 8 препятствия, а старт-финала бе в парка зад музея “Земята и хората” в София. Най-интересното препятствие беше първото – преминаване през поле от разпръснати автомобилни гуми, с дължина 30 метра. Оше в началото група от 5 човека – лекоатлетите Йоло Николов, Митко Ценов и Александър Йотовски, и двама ориентировачи – Иво Каменаров и Иван Сираков, успя да се отдели от навалицата на старта и да минат през него необезпокоявани.
Темпото беше изключително високо, но Сираков бягаше рамо до рамо с водачите. По време на петото препятствие напред се откъснаха двамата лидери – Йоло Николов и Митко Ценов, а Иван Сираков заемаше 3-а позиция, но плътно следван от Александър Йотовски. Горнооряховчанинът удържа тази позиция до последното препятствие, когато бе задминат от Йотовски, който го би с 13 секунди. В крайното класиране Иван Сираков зае четвърто място, като финишира на 39,9 секунди след победителите “хванати за ръце” Митко Ценов и Йоло Николов. Юношата на “Браун Тим” Димитър Дамянов също се представи на ниво в това изключително трудно състезание и завърши на дванадесето място. Съотборникът му Петър Попункьов е осемнадесети.