Иван Сираков победител във Великденския крос в Разград

Публикувано на вт, 14 апр. 2015
193 четения

Призьорите при мъжете се качиха върху почетна стълбичка от пънове.

Шампиони по ориентиране победиха във второто издание на Великденския крос в Разград. Общо 111 участници стартираха по трасето с дължина 5 км със старт/финал – площад “Възраждане”. При мъжете най-бърз бе 27-годишният 5-кратен шампион по ориентиране в първенството на Югоизточна Европа Иван Сираков. Горнооряховчанинът спря хронометрите на 16,19 минути. На 13 секунди след него се подреди друг ориентировач Валентин Паскалев. В класирането при жените, с време 19,25 минути, първа финишира 25-годишната републиканска шампионка по ориентиране, спринтова дистанция за 2014г. и рекордьорка при жените на състезанията на 5 км Мая Недялкова от София. След успеха си в кроса Иван Сираков и останалите ориентировачи се включиха в тридневното състезание по ориентиране Купа “Абритус” на средна дистанция и спринт.