Иван Попов е държавен шампион на 1500 м, Анита Кръстева взе злато на 3000 метра

Публикувано на пн, 18 февр. 2013
456 четения

Анита Кръстева спечели бронзов медал на 1500 м.

Свищовлията Иван Попов и великотърновката Анита Кръстева станаха шампиони на България в зала на държавното индивидуално първенство за мъже и жени в Добрич. Попов спечели надпреварата на 1500 м с личен резултат на закрито – 3:50.50 мин. Той бяга последните 900 м самостоятелно, а преди това съотборникът му Сава Тодоров изпълняваше ролята на пейсмейкър. На втора позиция завърши Митко Ценов (“Атлет” – Мездра) също с личен резултат – 3:53.05 мин, а трети е техният треньор Йоло Николов с 3:58.69 мин. Стоян Владков от “Браун Тим” остана на по-малко от 2 секунди от бронза и се задоволи с четвъртото място.
На същата дистанция при жените Анита Кръстева (“Локо 55”) завоюва бронзов медал. Възпитаничката на Свилен Митрофанов спря хронометрите на 4:47.50 мин. и изпревари с повече от 13 секунди шампионката от м.г. Симона Миланова (КЛАСА), която остана четвърта. Силвия Дънекова спечели титлата с убедителен резултат от 4:21.67 мин., оставяйки далеч след себе си втората Марина Петкова – “Ваклина” (СК Костенец). Горнооряховката Марина Димитрова зае шесто място. Във втория ден от първенството Анита Кръстева победи в бягането на 3000 м при жените. Шампионката от маратон София измина 15-те обиколки в зала “Добротица” за 10:25.12 мин. и спечели първата си титла от национално първенство на закрито. Кръстева нямаше никаква конкуренция в бягането, като поведе още след старта и не изпусна лидерската позиция до края. На второ място завърши Кристина Иванова (“Младост”) с 10:38.94 мин., а трета е Симона Миланова, която даде време от 10:46.03 мин. Марина Димитрова се класира четвърта.
Фотофиниш определи шампиона при мъжете на 800 м. За пета поредна година титлата в тази дисциплина спечели Сава Тодоров (“Атлет” – Мездра). На второ място остана Иван Попов. Свищовлията поведе в бягането, следван от Тодоров и Йордан Кралев (“Юниверсал”). В третата обиколка Кралев направи атака и излезе начело, но в последните 150 м атлетите на Йоло Николов контраатакуваха и в приятелско темпо бягаха рамо до рамо до финала, където фотофинишът даде предимство на Сава Тодоров.
Стоян Владков от “Браун Тим” спечели бронз на 3000 м при мъжете. Владков пробяга дистанцията за 8.42.43 мин. Треньорът по ориентиране в СКО “Трапезица-1954” Григор Караиванов завърши на шесто място.