ХК “Локомотив” загуби нелепо от “Пирин” в драматичен мач

Публикувано на ср, 31 окт. 2018
98 четения

Хандбалният “Локомотив” загуби от “Пирин” в Гоце Делчев с минималното 32:31 в мач от петия кръг на елитната “А” група. В “Неврокоп арена” домакините поведоха с 2:0 в началните минути, но младите локомотивци не се стъписаха от съперника, считан за фаворит в мача. Последваха силни моменти за гостите, които обърнаха резултата в своя полза. “Железничарите” дори поддържаха преднина от 2-3 гола през цялото първо полувреме. Все пак неврокопчани изравниха и поведоха с 18:17 в края на първата част.
След почивката двубоят запази двуострия си характер. Горнооряховчани подобриха играта си. Вдигнаха оборотите и промениха развоя на срещата в своя полза. Постепенно увеличиха преднината, която на моменти достигаше до 4 гола. В последните минути на двубоя обаче след спорни съдийски отсъждания играта се разви в полза на домакините, които успяха да изравнят. В последната си атака “Пирин” получи право на 7-метров наказателен удар и измъкна победата с 32:31.
“Доволен съм от моите състезатели. Загубихме, но играха смело и достойно. Благодаря ви, момчета, че бяхте себе си”, заяви треньорът Йордан Димитров.
“Локомотив” (ГО): Георги Маринов, Радослав Йорданов, Любослав Димитров, Владислав Йоргов, Велимир Даскалов, Емилиян Синигеров, Петър Николов, Николай Генов, Тодор Калчев, Преслав Митев, Михаел Иванов.