ХК “Етър-64” разби шуменки, ще зимува втори в класирането

Публикувано на пн, 29 Ное. 2021
158 четения

Хандбалистките на “Етър-64” разбиха “Шумен-98” с 29:17 (12:9) в последния си есенен мач от първенството на “А” група при жените. Двубоят трябваше да се играе в Шумен, но по договорка на двата клуба бе в ДКС “Васил Левски”.
Равностойно бе само началото, когато от 2:0 за етърки съперникът обърна резултата до 3:4 в 13-ата минута. “Болярките” нанизаха пет поредни гола за 8:4 и оттук до края на мача не позволиха каквито и да е изненади. До почивката двата отбора си размениха по няколко попадения за 12:9. През втората част “Етър-64” доминираше изцяло и непрекъснато увеличаваше преднината си. От 22:15 десет минути преди края “виолетовите” вкараха 7 гола срещу само два на шуменки и мачът завърши при 29:17.
За пореден път силно пази вратарката Десислава Николова. В отсъствието на Кристияна Караманлиева, която замина за чужбина, първи мач в основния състав пък изигра 17-годишната Полина Стоянова, която направи много добро представяне и завърши мача с 5 гола. Най-резултатни с по 8 попадения са Александра Замишляк и играещата треньорка Миглена Христова.
Успехът изведе етърки в челото на класирането с равни точки със “Свиленград” – по 10 от по пет победи и една загуба, като южнячките имат по-добра голова разлика и ще зимуват първи, а етърки – втори. На великотърновки до края на годината предстои и четвъртфинал за купата – гостуване на победителя от мача “Поморие” – “Топлика” (Минерални бани).
“Етър-64”: Десислава Николова, Мария Спирдонова 6, Миглена Христова 8, Полина Стоянова 5, Александра Замишляк 8, Веселина Иванова 1, Златина Коева 1, Кристина Цветанова, Мария Цветкова, Траяна Стоянова, Даниела Стефанова, Стефани Райчева, Анета Мучинова, Ванеса Соколова.