Хандбалният “Локо” (ГО) с втора победа, удари и “Добруджа”

Публикувано на чт, 29 сеп. 2022
89 четения

Хандбалният тим на “Локомотив” (ГО) постигна втора поредна победа и продължава да води в класирането на “А” РХГ при мъжете. Горнооряховци победиха “Добруджа” (Добрич) като гост с 38:29 (21:13). Домакините поведоха с 3:1 в самото начало на срещата. С бързи атаки и здрава защита локомотивци възстановиха равенството 3:3 и излязоха напред в резултата – 6:9. Постепенно увеличиха преднината до 13:21 в края на полувремето. През втората част “железничарите” вдигнаха оборотите. Бележеха с лекота и поддържаха комфортна разлика от 10 гола. Добруджанци не намериха сили за обрат и чуха финалната сирена при резултат 29:38.
В третия кръг на 2 октомври от 14:00 часа “черно-белите” приемат във Велико Търново другия лидер в групата “Шумен-61”.
ХК “Локомотив”: Георги Маринов, Стефан Димитров, Михаил Пенев, Любослав Димитров, Тодор Калчев, Станислав Добрев, Петър Николов, Николай Генов, Георги Кръстев, Георги Стоянов, Божидар Симеонов, Кристиян Йорданов, Златомир Колев, Веселин Чакмаков, Иван Петков, Георги Аврамов.