Хандбалистите на “Локомотив” оглавиха класирането в “Б” група

Публикувано на ср, 18 Ное. 2015
310 четения

Хандбалистите на “Локомотив” (ГО) направиха отличен старт и оглавиха класирането в “Б” РХГ на зона “Мизия”.  Първият кръг се изигра в Стражица. В първия си мач срещу опитния тим на “Ловеч 98” локомотивци спечелиха с 20:17 със силна игра в края, като до почивката резултатът бе 6:6. Вторият мач бе срещу домакините от “Левски”  (Стражица) и бе спечелен с убедителното 25:17 (15:12).
Двубоят срещу “Чардафон” (Габрово) беше най-драматичният. Габровци бързо поведоха с четири гола, но “железничарите” стопиха пасива до 9:7, а след почивката не само изравниха, но дори поведоха с три гола. За съжаление младостта отстъпи на опита и мачът завърши наравно 18:18. Така младият отбор на “Локомотив”, който е съставен само от юноши от 14 до 18 години, поведе в класирането след първия кръг. Следващият е на 6 декември в Г. Оряховица.
Юношите ст. възраст на “Локомотив” постигнаха три победи в поредния кръг от хандбалното първенство М-16 на зона “Мизия”. Те биха “Левски” с 20:18 (12:8), после “Чардафон” (Гб) с 20:15 (12:6), а в третата среща надделяха над “Осъм” (Ловеч) с 14:7 (6:3). С пълен актив от точки момчетата на “Локо” заемат първо място в групата и придобиха право да играят в основната схема на турнира за Купата на България.